Nokia 6.2 özellikleri sızdırıldı!

Teknoloji 11 Ocak 2019 - 8:38 28 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Nokia’nın ekrana gömülü kameraya ev sahipliğini yapacak olan yeni telefonu hakkında yepyeni detaylar gün yüzüne çıkartıldı. Bugün yapılan sızıntıya göre, ekrana gömülü kamera ile gelecek olan Nokia 6.2 özellikleri sızdırıldı!

Huawei ve Samsung gibi firmalardan sonra şimdi ise Nokia‘da ekrana gömülü kamera ile karşımıza çıkıyor. Şirkete yakın kaynaklarda aktarılan bilgiler doğrultusunda, yeni Nokia 6.2modelinin özellikleri ortaya çıkartıldı.

Yapılan sızıntıya göre, Nokia 6.2 (Nokia 6 2019)adıyla piyasaya çıkacak olan cihazın, 6.2 inçbüyüklükteki bir ekranın üzerine kurulacağını görmekteyiz. 6.2 inç boyutundaki ekranında ayrıca ekrana gömülü kameraya da yer verecek olan Nokia, yeni orta segment telefonuyla adından söz ettirmeyi hedefliyor.

ekrana gömülü kamera nokia 6.2 özellikleri

Teknik açıdan da orta segment kullanıcılara hitap edecek olan yeni telefonun, Snapdragon 632 işlemcisinden gücünü alacak.

Nokia_Leaks tarafınca sızdırılan bilgiler doğrultusunda, Snapdragon 632 işlemcisine 4veya 6 GB‘lık bir RAM eşlik edecek. Depolama kısmında ise 64 GB‘lık bir dahili hafızaya yer verecek olan Nokia, söz konusu bu alanı isemicroSD ile arttırmamıza olanak sağlayacak.

Tüm bunların haricinde, Zeiss ile ortaklaşa olarak geliştirilecek olan 16 MP’lik çift arka kamera kurulumuna da ev sahipliği yapacak olan telefonda ayrıca gelişmiş bir ses teknoloji de bulunacak.

ekrana gömülü kamera nokia 6.2 özellikleri

Yazılım açısından bakıldığında, yeni telefonun Android One programının bir parçası olduğundan dolayı kutudan Android Piegüncellemesi ile birlikte çıkacak.

Son olarak ise, söz konusu cihaz ilk etapta Çinpazarına giriş yapacak. Daha sonrasında ise Avrupa ve Amerika‘da satışa sunulacak olan telefonun fiyatı hakkında henüz bir bilginin bulunmadığını da özellikle belirtelim.


ETİKETLER:,

Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-kimlik doğrulama cihazıyla dijital sözleşme dönemi başlıyor

e-kimlik doğrulama cihazı biOnay'a artık elektronik imza da yüklenebilecek. Fatura aboneliği, kredi başvuru...

Huawei’in Yeni Akıllı Saati Watch GT, Türkiye’de Satışa Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei, Watch GT adındaki yeni akıllı saatini Türkiye’de satışa sundu. Oldukça hoş bir...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP

error: Hoooopppp ne yapıyorsun bakalım :) !!