İstanbulkart alışverişlerde kullanılabilir olacak

Teknoloji Haberleri 13 Nisan 2019 - 13:00 1533 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Bankalararası Kart Merkezi arasında yapılan anlaşma sonucu İstanbulkart’a TROY ödeme sistemi entegre edilecek. Alışverişlerde İstanbulkart’ı kullanabileceksiniz.İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BELBİM A.Ş. ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM) arasında iyi niyet protokolü imzalandı. Bu anlaşma sonucunda İstanbulkart’a TROY ödeme sistemi entegre edilecek. Market, restoran vb. yerlerde İstanbulkartı, alışveriş kartı olarak kullanabileceksiniz.

18 milyon aktif kullanıcı

İstanbulkart 18 milyon aktif kullanıcıya sahip. TROY özellikli bir karta çevrilmesiyle bu kullanıcılar, aynı bir banka kartı gibi İstanbulkart’larını kullanabilecekler. ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemleri de yapılabilecek. Uluslararası alışveriş kartı olarak tanımlanacak kart, Türkiye genelinde 50 bini aşkın ATM ve 2,4 milyon ödeme noktasında, dünya genelinde ise 190 ülke, 2 milyon ATM ve 42 milyonu aşkın noktada kullanılabilir.

İstanbulkart, kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabildiğiniz tüm noktalarda geçerli olacak. Tabii ki ön ödemeli kart olduğu için yapacağınız alışverişler tek çekim olarak gerçekleştirilecek.TROY özellikli İstanbulkart çalışmalarının bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Gerekli çalışma bittiğinde TROY entegreli İstanbulkart ile hem yurt dışı hem de yurt içi alışverişleriniz de kullanabileceğiniz bir kart sahibi olacaksınız.

Kaynak: Hürriyet


ETİKETLER:

Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni bir WhatsApp güvenlik açığı ortaya çıktı!

Her geçen gün yeni bir haberle gündeme gelen WhatsApp bu kez bir güvenlik açığıyla gündemde. Son çıkan What...

WhatsApp’tan ekran görüntüsü yasağı!

WhatsApp ekran görüntüsü özelliğini bir çoğumuz kullanıyoruz. Özel sohbetlerde kullanıcılarla olan önemli b...

Yeni Intel laptop işlemcileri 5GHz hız sunuyor

Intel'in yeni tanıttığı işlemcileri arasında en çok dikkat çekenler laptop sürümleri oldu. 45W H serisi işl...

LG akıllı telefon üretimini durduruyor!

LG, mobil biriminde uzun süredir kronik biçimde zarar etmesi sebebi ile Güney Kore'deki cep telefonu üretim...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP