iPhone XE Akıllı Telefonları Hazırlanıyor

Teknoloji Haberleri 05 Nisan 2019 - 11:43 1005 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Apple’ın iPhone SE akıllı telefonlarını devam ettireceği seri olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz iPhone SE 2 akıllı telefonlarının bir türlü tanıtılmadığını gördük.

Aslında söz konusu akıllı telefonların 25 Mart etkinliğinde ortaya çıkabileceği açıklanmıştı. Fakat tanıtım sonrasında yeni modeller ortaya çıkmadı. Apple devam serisi için net bilgileri de vermedi. iPhone SE 2 akıllı telefonları gelecek mi derken şu sıralar ise gündeme iPhone XE modeli geldi. İsim değişikliği sunulması beklenen yeni akıllı telefonların yine SE modeli gibi uygun fiyatlı bir seri olacağı da ortaya çıkmış durumda.

iPhone XE Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında iPhone SE modeline birebir benzeyeceğinden söz ediliyor. Yani küçük bir kasa göreceğiz. 4.8 inçlik bir kasa ile geleceği iddia edilen akıllı telefonun, Face ID alanına sahip olacağından da söz ediliyor.

iPhone X ekranlarında olduğu gibi uçtan uca ekran sunan akıllı telefonların Touch ID barındırmadığını göreceğiz. Bir nevi iPhone X ile başlayan Face ID tasarımının iPhone XE akıllı telefonlarıyla SE serisine getirilmesi bekleniyor.

Bu modelin işlemci kısmında ise A12 serisini kullanmaya devam ettiğini göreceğiz. Yeni işlemci serisinin yanında 12 MP değerinde f/1.8 diyafram açıklık değerine sahip olan bir arka kamera göreceğiz.

iPhone XR tek arka kamerasının kullanılması beklenen akıllı telefonların OLED ekranlı olacağını ve ekranların 4.8 inçlik boyutuna sahip olacağını bir kez daha hatırlatalım. Muhtemelen bu model için düşünülen fiyatın da 600 dolar civarında olacağından söz ediliyor.


ETİKETLER:

Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’tan ekran görüntüsü yasağı!

WhatsApp ekran görüntüsü özelliğini bir çoğumuz kullanıyoruz. Özel sohbetlerde kullanıcılarla olan önemli b...

Yeni Intel laptop işlemcileri 5GHz hız sunuyor

Intel'in yeni tanıttığı işlemcileri arasında en çok dikkat çekenler laptop sürümleri oldu. 45W H serisi işl...

LG akıllı telefon üretimini durduruyor!

LG, mobil biriminde uzun süredir kronik biçimde zarar etmesi sebebi ile Güney Kore'deki cep telefonu üretim...

Gürültü önleme özellikli AirPods 3, yıl sonuna kadar gelebilir

DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapor üçüncü nesil AirPods'un 2019'un sonuna kadar piyasaya sürüle...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP