Instagram Hikaye’de soru çıkartmalarına güncelleme geliyor

Sosyal Medya 19 Aralık 2018 - 13:16 513 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Popüler sosyal medya platformu Instagram, yenilikleriyle ön plana çıkmaya devam ediyor. Çıktığı günden bugüne dek ciddi bir değişiklik yaşayan Instagram, güncel olarak yenileniyor. Instagram platformunda en sevilen özellik hikayeler, bir süre önce kullanıcılarına çıkartmalar özelliğini sunmuştu. Bildiğimiz üzere çıkartmalar her zaman hikayeleri daha eğlenceli hale getiriyor.

Bilindiği üzere çıkartmalara soru sorma özelliği gelmişti. Soru sorma özelliğinde arkadaşlarınız size sorular soruyor siz de onları alıntılayarak cevaplayabiliyordunuz. Şimdi daha da esnek hale getirilen soru sorma özelliğine, müzik ekleme eklendi. Kullanıcılar izleyicinin cevabına tıklayarak müziği duyabilecekler. Hikayelerinde isterlerse müziği, isterlerse cevabı paylaşabilecekler. Müziği seçtiğiniz takdirde, kamera açılacak ve bir fotoğraf çekmeniz ya da video kaydetmeniz istenecek. Bu kayıtla birlikte müziği paylaşabileceksiniz.

Canlı yayın soruları, yayın sırasında kullanıcının isteğine göre gösterilecek

Kullanıcılar canlı yayın esnasında da sorular alabiliyordu. Sorulan sorular, alt tarafta beliriyor ve yeni yorumlar geldikçe kayboluyordu. Şimdi ise kullanıcı istediği soruyu seçerek onun ekranda görünmesini sağlayabilecek. Sorular yine hem canlı yayın öncesi hem de sonrası iletilebilecek. İzleyiciler canlı yayın sırasında kendi film rulolarını ve videolarını paylaşabilecekler.

 

Eklenen bir başka yeni çıkartma, geri sayım çıkartması. Bu çıkartmada, yaklaşmakta olan herhangi bir anı paylaşma imkanına sahip olacaksınız. Örneğin,  saat sonra canlı yayın yapacaksınız, geri sayım çıkartmasını  saate ayarlayıp paylaşarak, bunu takip edebiliyor ve ettirebiliyorsunuz. Geri sayım çıkartması oluşturduğunuzda, çıkartma tepsisi içerisinde tutup, zaman dolana kadar paylaşma imkanına sahipsiniz. Instagram hikayeleri güncellemesi ve yeni çıkartmalar, hem Android platformlarda hem de iOS’ta kullanılabilir durumda.Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapchat’in yeniden tasarlanan Android versiyonu yayında

Snap en sonunda yeniden tasarladığı Snapchat Android uygulamasını çıkardı. Şirket, 2018’in başından beri sı...

Facebook’tan Ölenler için Yeni Tributes Bölümü

Facebook, kaybettiğiniz sevdikleriniz hakkında paylaşımlar yapabileceğiniz yeni Tributes bölümünü kullanıma...

Facebook’dan Açıklama: Her Şeyi Başa Alıyoruz!

Facebook'un kişisel bilgileri sızdırma olayından sonra büyük oranda güven kaybetti. Bu durum her anlamda on...

Uzmanlardan ‘#10yearchallenge’ akımı uyarısı

Sosyal medyada hızla yayılan "10 Years Challenge" benzeri popüler akımlar veri güvenliğinde bazı olumsuzluk...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP