Huzur içinde yat, Tumblr

Sosyal Medya 04 Aralık 2018 - 12:00 157 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Tumblr bugün siteden yetişkin içeriğinin yasaklanacağını duyurdu.

17 Aralık’ta yürürlüğe girecek. Bu durum, sitede bulunan çocuk cinsel istismarının görüntülerini azaltma girişimi olarak görünse de, kullanıcılar yalnızca doldurdukları sanatçıları bastırıp cezalandıracağını iddia ediyor.

Küçük çocukların istismarlarının çoğalması üzerine Tumblr uygulaması Apple Store üzerinden kaldırılmış bulunmaktadır. Artık şirket, yetişkin içerikle ilgili kurallarını güncelledi ve “ yetişkin içeriklerine, kaç yaşında olursanız olun Tumblr’da izin verilmeyecek ” ifadesini kullandı . Yetişkin içeriğin, “gerçek hayatı gösteren fotoğraflar, videolar veya GIF’leri içereceğini” söyledi.

Tumblr’da bu tür içerikleri bloglayan kullanıcılar? Mutlu değiller.

Tumblr’da mevcut olan tek içerik olmasa da, sitenin bir tür erotik çalışma yapan büyük bir kullanıcı grubuna sahip olması. Tumblr içeriğinin yüzde kaçının bu kategoriye girdiği konusunda çok az sayıda rakam var, ancak TechCrunch’ tan yapılan beş yıllık bir çalışma  , sayıları en fazla 200.000 en çok ziyaret edilen alanın %11.4’üne çıkardı.

Tumblr’ın yeni kuralları büyük ölçüde bir enlem derecesi sunuyor ve bunun için hala izin verilecek çok sayıda şey var. Halen izin verdikleri paylaşımlar arasında; emzirme, doğum ve doğum sonrası anlar, cinsiyet değiştirme ameliyatları, haber değeri taşıyan konuşmalarla ilgili çıplaklık, sanatsal çalışma taşıyan heykel ve çizimler gibi birçok içerik Tumlr’da serbestçe yayınlanabilecek. Bakalım alınan kararla beraber çocuk istismarının önüne geçebilecekler mi?


ETİKETLER:,

Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook’dan Açıklama: Her Şeyi Başa Alıyoruz!

Facebook'un kişisel bilgileri sızdırma olayından sonra büyük oranda güven kaybetti. Bu durum her anlamda on...

Uzmanlardan ‘#10yearchallenge’ akımı uyarısı

Sosyal medyada hızla yayılan "10 Years Challenge" benzeri popüler akımlar veri güvenliğinde bazı olumsuzluk...

Instagram Yeni Gelen Güncellemeyi Geri Çekti

Instagram, akışı dikey kaydırma yerine yatay kaydırma güncellemesi getirdi. Gelen ...

Snapchat bundan böyle kedi ve köpekleri algılayabilecek

Anlık hikaye paylaşım uygulaması olan Snapchat 'e artık evcil dostlarımız olan ked...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP