Facebook, Instagram ve WhatsApp’a erişim sorunları yaşanıyor!

Teknoloji Haberleri 14 Mart 2019 - 0:37 683 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Ülkemizde oldukça fazla kullanılan ve Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya ağlarına global anlamda erişim sorunları yaşanıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Siber saldırı olabilir!

Global anlaşmada erişim sorunu yaşanılan Facebook, Instagram ve WhatsApp sosyal ağlarına siber saldırının olduğu varsayılıyor. Instagram’da kullanıcılardan gelen geri bildirimlere  göre anasayfa yüklenmezken, hesaplara girişler kısmında da sıkıntılar yaşanıyor. Uygulamaya giren kullanıcılar akış yenilemedi hatası ile karşılaşıyor. Facebook ve Facebook Messenger’da da ara ara çökmeler yaşanırken, WhatsApp’ta kullanıcılar fotoğraf ve video gönderiminde bulunamıyor. Bu sosyal ağlarda ülkemiz dahil İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Pakistan, Hollanda, ABD, Lübnan, Singapur, Mısır, Brezilya, Almanya, Bahreyn, Gürcistan ve daha birçok ülkede sorunlar yaşanıyor.

Konuyla ilgili sosyal medya devlerinden herhangi bir resmi açıklama gelmezken, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter hesabından bir açıklama yaptı. “Facebook, Instagram ve WhatsApp servislerine global seviyede sorunlar yaşanmakta olup, ülkemizde kısmen hissedilmektedir. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi(USOM) @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmedir.” dedi.

Yaşanan erişim sorunlarının henüz akıbeti bilinmezken, siber saldırılardan kaynaklandığı sanılıyor. Ayrıca erişim sorunlarının şu sıralarda da devam ettiğini söyleyelim.


ETİKETLER:

Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android’de Pil ve Veri Tüketen Sahtekarlık!

Dolandırıcılar, Android'de masum geliştiricilerin reklamlarının arkasına video gizleyerek ceplerini doldurd...

BenQ kablosuz taşınabilir LED projektörle eğlence dilediğiniz yerde sizinle

BenQ, dijital yaşam tarzı trend belirleyicilerinin kablolardan kurtulması ve her ortamda büyük ekran eğlenc...

İşte karşınızda yeni Apple AirPods

Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods yenilendi. Artık kablosuz şarj kutusu ile birlikte geliyor. Hatta...

Yeni iMac’ler 9399 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuldu

Dün sizlere Apple’ın 25 Mart etkinliğinde tanıtması beklenen yeniliklerden bahsetmiştik. Bugün de Apple’ın ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP