E-Devlet için yeni hizmet: Mobil Hat Başvuru!

Teknoloji Haberleri 29 Mart 2019 - 18:47 2409 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Son zamanlarda kullanıma sunulan bazı hizmetlerle birlikte, hayatı kolaylaştırıcı bazı işlemleri E-Devlet üzerinden yapmanız mümkün kılındı. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamada, bazı abonelik işlemlerinin de E-Devlet üzerinden yapılabileceği açıklanmıştı. E-Devlet üzerinden mobil hat başvuru dönemi, bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Yeni hizmete yönelik detaylar haberimizde.

E-Devlet üzerinden mobil hat başvuru dönemi başladı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamayla beraber, E-Devlet kapısı üzerinden mobil hat başvuru işlemleri kullanıma sunuldu. Söz konusu işlemler 29 Mart 17:00 itibariyle herkese açık bir şekilde sunulacak. Bu hizmeti şimdilik Turkcell ve Türk Telekom operatörleri için kullanmanız mümkün.

Söz konusu hizmetle birlikte yeni bir numarayı seçip, yeni abonelik için başvuru yapmanız mümkün kılındı. Bununla beraber yeni abonelik tanımlayacağınız numara için tarife seçim işlemlerini de panel üzerinden tamamlayabiliyorsunuz. Bu hizmetle beraber yeni hat işlemleri için uzun süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha önce neler söylemişti?

Fuat Oktay daha önce yaptığı açıklamada ”Vatandaşlarımızın en çok vaktini alan işlemlerden birisi de abonelik işlemleri. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Bir süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri devlet hizmeti üzerinden yapılmaya başlanacak. Aynı şekilde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konuda mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. e-Devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek” ifadelerine yer verdi.Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’tan ekran görüntüsü yasağı!

WhatsApp ekran görüntüsü özelliğini bir çoğumuz kullanıyoruz. Özel sohbetlerde kullanıcılarla olan önemli b...

Yeni Intel laptop işlemcileri 5GHz hız sunuyor

Intel'in yeni tanıttığı işlemcileri arasında en çok dikkat çekenler laptop sürümleri oldu. 45W H serisi işl...

LG akıllı telefon üretimini durduruyor!

LG, mobil biriminde uzun süredir kronik biçimde zarar etmesi sebebi ile Güney Kore'deki cep telefonu üretim...

Gürültü önleme özellikli AirPods 3, yıl sonuna kadar gelebilir

DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapor üçüncü nesil AirPods'un 2019'un sonuna kadar piyasaya sürüle...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP