Çin dünyanın en uzun elektrikli otobüsünü tanıttı!

Teknoloji Haberleri 09 Nisan 2019 - 0:17 1949 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Otomobil üreticileri elektrikli otomobillerin üretimine hız kesmeden devam ederken, BYD firması toplu taşımaya yönelik olarak ürettiği K12A isimli elektrikli otobüs modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

BYD firması yetkilileri tarafından tanıtımı gerçekleştirilen K12A isimli elektrikli otobüs modelinin şimdiye kadar üretilen en uzun elektrikli otobüs modeli olduğu duyuruldu.

 Çin dünyanın en uzun elektrikli otobüsünü tanıttı!

Çin merkezli BYD firması, çok fazla tanınmasa da aslında toplu taşıma araçları konusunda birçok projeyi hayata geçirmeyi başarmış. Elektrikli otobüs üretimi konusunda daha önce yaptığı projeler ile büyük deneyime sahip olduğu bilgilerine ulaşılan firma en uzun elektrikli otobüs olarak tanıttığı K12A modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor.

BYD tarafından tanıtılan K12A modeline ait verilen bilgilerde; 27 metre uzunluğuna sahip olan bu modelin 250 yolcu taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtilirken, modelde iki adet körük sisteminin bulunduğu ve otobüsün maksimum 70 km/s hıza ulaşabildiği ifade ediliyor. Yolun durumuna göre tekerlere aktarılan çekiş gücünün değişebildiği belirtilen K12A elektrikli otobüs modelinin iç tasarımı diğer otobüs modelleri ile pek farklılık göstermiyor. 

27 metre uzunluğu ile en uzun elektrikli otobüs modeli olarak tanıtılan K12A isimli bu dev araç uzunluğu ile ön plana çıkmayı başarırken,  tek şarjla 300 km mesafeyi katedebiliyor. 

Çin elektrikli otobüs sayısını artırmaya kararlı

Yaşadığı hava kirliliği sorunları ile sürekli gündeme gelen Çin, elektrikli otobüslere yaptığı büyük yatırımların sonucunda elektrikli otobüs sayılarını artırarak insanları toplu taşımayı kullanmaya teşvik etmenin çabası içerisinde. Hava kirliliği sorununu çözmek için alternatif çözüm arayışları içerisinde olan Çin, bir taraftan elektrikli otobüslerin üretiminin artırılmasını teşvik edecek çalışmaları sürdürürken, bir taraftan da doğaya zarar vermeyen teknolojileri destekleyip diğer ülkelere örnek bir tablo çiziyor.


ETİKETLER:

Emir SARI

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni bir WhatsApp güvenlik açığı ortaya çıktı!

Her geçen gün yeni bir haberle gündeme gelen WhatsApp bu kez bir güvenlik açığıyla gündemde. Son çıkan What...

WhatsApp’tan ekran görüntüsü yasağı!

WhatsApp ekran görüntüsü özelliğini bir çoğumuz kullanıyoruz. Özel sohbetlerde kullanıcılarla olan önemli b...

Yeni Intel laptop işlemcileri 5GHz hız sunuyor

Intel'in yeni tanıttığı işlemcileri arasında en çok dikkat çekenler laptop sürümleri oldu. 45W H serisi işl...

LG akıllı telefon üretimini durduruyor!

LG, mobil biriminde uzun süredir kronik biçimde zarar etmesi sebebi ile Güney Kore'deki cep telefonu üretim...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP